Comanchería: Vzestup a pád říše Komančů Desková hra

1 499 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Comanchería je solitérní hra, které přenese hráče zpátky do časů, kdy trávu na prériích měla teprve začít brázdit kola vozů karavan. Zpátky do časů, kdy stáda bizonů se počítala na miliony. Zpátky do časů, kdy Komančové byli „Vládci jižních plání“.

Ve hře Comanchería bude hráč muset činit klíčová rozhodnutí, když povede svůj lid do epického dobývání Jižních plání. Jako hráč musíte pečlivě vyvažovat vytvoření kultury vlastního lidu proti neúnavnému tlaku stále více nepřátelského koloniálního protivníka.

Pomocí herních mechanik ze hry Navajo Wars vás Joel Toppen v Comancheríi vyzývá k dobytí a ovládnutí jižních plání severní Ameriky. Ale nebude to jednoduché! V cestě za ovládnutím lovišť vám budou stát agresivní severní kmeny Osedžů, Póniů, Čejenů a Arapahů. Kolonie Nového Mexika na západě má expanzivní ambice. Na jihu leží Mexiko a jeho nová kolonie Texas. A na východě leží vůbec největší hrozba ze všech – Spojené státy americké.

Tváří v tvář velké přesile koloniálních mocností budete muset využít svou mobilitu a prokázat taktickou zdatnost k dobytí a poté k udržení své říše proti neutuchající vlně nepřátelských vpádů. V průběhu hry se stanete svědky historických událostí - otevření Santaféské stezky, vydání Zákonu o vystěhování Indiánů, založení Texaské republiky nebo vypuknutí americké občanské války – vše ale tentokrát nově z pohledu Vládců jižních plání!

Detailní informace

Baleno s láskou
Baleno s láskou
Vždy kvalitně zabaleno.
Vlastní výroba
Vlastní výroba
Většinu výrobků si sami navrhujeme a vyrábíme.

Detailní popis produktu

Comanchería je solitérní hra, v níž jako hráč činíte klíčová kulturní a politická rozhodnutí národa Komančů od doby, kdy přesídlil na Jižní pláně, až do rozhodujícího boje s armádou USA ve válce na Red River v roce 1875.

Hra je rozdělena do čtyř „historických období“: 1700–1749, 1750–1799, 1800–1849 a 1850–1875. V jejich průběhu narazíte na ostatní kmeny a koloniální mocnosti, jako jsou Španělsko, Mexiko a Spojené státy, které se vás většinou budou snažit vytlačit z vašich území.

Pro každé historické období jsou stanoveny vítězné podmínky, které musíte na jeho konci splnit, jinak hra skončí vaší porážkou. Během každého historického období musíte usilovat nejen o splnění vítězných podmínek, ale musíte také zabránit vyčerpání bodů kultury a vojenství. Jakmile se jejich počet sníží v součtu na 0, hra ihned skončí vaší prohrou.

V krabici na Vás čeká:

  • pevná herní deska
  • 2 archy žetonů
  • 84 karet vývoje
  • 4 historické karty
  • 24 kulturních karet
  • 25 válečných karet
  • 2 přehledové karty
  • 3 šestistěnné kostky
  • pravidla
  • průvodce hrou

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
? Základní hra / rozšíření: Základní hra
? Jazyk: Čeština (CZ)
? Doporučený věk: 14+
Minimální počet hráčů: 1
Maximální počet hráčů: 1
Typ hry: Strategická / Historická
Pravidla hry: Čeština
Herní doba: 60-360 min
Náročnost: Střední

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: