Shogun Big Box (EN) Desková hra

Neohodnoceno
Značka: Queen Games
3 299 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
5.12.2023

Japonsko v období Sengoku neboli "Válčících států" (přibližně 1467-1573): hráči vedou svá vojska a dobývají provincie na japonských ostrovech.

Každý hráč má k dispozici deset akcí, kterými může rozvíjet své království a získávat body.

V každém kole se hráči rozhodnou, jaké akce a ve které ze svých provincií je odehrají. Pokud dojde k bitvě mezi soupeřícími armádami, hlavní roli hraje unikátní věž na kostky: kostky (představující vojska) se do ní vhazují najednou a mohou se použít jen ty které vypadnou.

Provincie, chrámy, divadla a hrady na konci hry znamenají vítězné body. Hráč který jich má nejvíce stává se - ŠOGUNEM!

Detailní informace

Baleno s láskou
Baleno s láskou
Vždy kvalitně zabaleno.
Vlastní výroba
Vlastní výroba
Většinu výrobků si sami navrhujeme a vyrábíme.

Detailní popis produktu

Shogun Big Box obsahuje základní hru Shogun a její rozšíření Shogun: Tenno's Court a tři malé moduly: Samurai, Military Leaders and Chambers (Samurajové, Vojenští velitelé a Komnaty).

S modulem Samurai obdrží každý hráč balíček karet s postupně se zlepšujícími bonusy. Na začátku každého kola, pokud hráč ovládá provincie alespoň ve čtyřech regionech, odhalí další kartu ze své hromádky a vybere si jeden z bonusů na ní vyobrazených. Mezi tyto bonusy patří válečné truhly, kostičky armády umístěné přímo do zásobníku věže, rýže nebo vítězné body.

S modulem Military Leaders dostane každý hráč jednu figurku vojenského vůdce, kterou může umístit na jednu ze svých provincií. Vůdce hráči poskytuje dodatečné výhody za provádění akcí v jeho provincii, jako je snížení nákladů na budovy nebo poskytnutí dodatečných zdrojů při výběru rýže nebo daní. Na konci svého tahu hráč přesune svého vůdce do sousední provincie, kterou ovládá, a na starém místě zanechá značku - pokud neovládá žádnou provincii sousedící s místem, kde se nachází jeho vůdce, přesune svého vůdce do některé ze svých provincií, aniž by za sebou zanechal značku. Čím více značek má hráč na konci hry na hrací desce, tím více bodů získá!

S modulem Chambers je třeba obsadit úřady, aby bylo možné vládnout zemi. Na začátku každého kola se odhalí dostupné úřady, jež mohou hráči obsadit. Ten, kdo ovládá nejvíce provincií v každém regionu, může obsadit úřad jednou ze svých značek. Na konci hry získají hráči body navíc za většinu ve vodorovných a svislých liniích v obsazených úřadů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
? Základní hra / rozšíření: Základní hra
? Jazyk: Angličtina (EN)
? Doporučený věk: 14+
Minimální počet hráčů: 3
Maximální počet hráčů: 5
Typ hry: Strategická / Historická
Herní doba: 120 min
Náročnost: Střední

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: