Neanderthal: Lovci mamutů - Pazourův Insert

Dnes nahlédneme do života lidí jednoho pravěkého kmene......

Je ráno a o slovo se hlásí první mrazíky. Ve vesnici, skládající se z několika chýší ručně uplácaných ze slámy a bláta, se válí kouřový opar. V jedné z nich se probouzí lovec Pazour, nastraží chlupaté uši a zaposlouchá se do klidných ranních zvuků divočiny. Po chvilce, když zjistil, že nehrozí žádné nebezpečí, se rozhodl vstát a dojít k ohni pro kus pečeného mamuta, kterého s tlupou před měsícem ulovili. V tom uslyšel svého druha Kamena.

"Pazour, Pazour, honem! " Pazour se vymrštil, při té příležitosti přišlápl spící štěně hyeny, které si ochočilo jeho 5 potomků a hubou zapadl mezi opracované kůže, které měla pečlivě naházené u vchodu jeho Žena v domácnosti Kyrma (tu si namluvil hozením jedničky u vzdáleného kmene... no byla to láska na první hod). Po lítém boji s kůží bobra se napřímil a ihned se setkal s pohledem plným opovržení své milované ženy. Než stačil cokoliv říci, začalo jeho 5 potomků sborově křičet "Hlad!!".

Pazour bez otálení vyběhl z chýše, protože věděl, že ať by ze své nabité slovní zásoby patnácti slov použil jakékoliv, bylo by to už jen horší. Svižně dorazil k ohni ve středu vesnice, kde viděl lovce Ötziho, zmateně běhajícího dokola ohlodané mamutí kostry, a Kamena sedícího opodál. "Kde maso?" vyhrkl. "Všechno sníst" frkl Kámen, šťourajíc klacíkem v namrzlé hlíně. Pazour se bez odpovědi zahleděl na obzor, kde začalo vycházet matné podzimní slunce. Věděli, že to jednou přijde, a ten den přišel dnes. Ötzi, Kámen a Pazour se na sebe mlčky podívali, Kámen si podrbal jizvu nad obočím - památku na drsný boj s bělokurem - a všichni tři se pomalu začali šourat ke svým chýším. Tam už u vchodu stály jejich ženy s dětmi řvoucími "Hlad!!!", podávajíc jim oštěp a košíček na bobule. Pazour ještě dostal navíc kolem krku kůži z kuny, kterou bytostně nesnášel, protože ho kousala a měl po ní vyrážku, ale neřekl nic.

Stále na tom byl však lépe než Kámen, který byl vyprovozen vlídnými slovy "Bez velkého jídla nevracet!" a přibouchnutím závěsu z kůže před nosem. (Ano, jeho žena Šeherezáda byla velmi jazykově nadaná, a to obzvláště v noci, když se Kámen vrátil od večerního ohně s nějakou "pohádkou" později než sliboval).

Pazour, Kámen a Ötzi s košíčkem cestou z vesnice probudili ostatní 3 svobodné lovce, kteří ještě pospávali. Pazour si pevně přitáhl kuní tlapky své šály kolem krku a všech 6 lovců se vydalo za svitu mdlého podzimního slunce směrem do divočiny.....

.....

Rozhodli jsme se zjednodušit přípravu pro hru Neanderthal: Lovci mamutů (2.CZ edice), kterou v Češtině přinesl Fox in the Box a vytvořili insert, který se vejde do originální krabičky. Příprava je tedy opravdu rychlá, můžete se téměř ihned pustit do hry a zjistit jak to s Pazourem, Kamenem a Ötzim vlastně dopadlo.

(Design: Myší doupě)

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení