Pax Renaissance Desková hra

Neohodnoceno
780 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Pax Renaissance je hra pro 2-4 hráče, kde každý z hráčů představuje významného bankéře z doby renesance. Pomocí svého nemalého vlivu tahá za pomyslné nitky a ovlivňuje dění v celém světě.

Vžijete se tedy do rolí rodu Medicejských z Florencie, Fuggerů z Aušpurku, Coeurů z Alexandrie a Marchionniů z Lisabonu. Budete spřádat tajná spiknutí, organizovat vraždy, popravy a upalovat kacíře, podněcovat rolnická povstání, zakládat křižácké výpravy, financovat krále, republiky a objevitelské výpravy, vysílat inkvizitory, podporovat piráty a korzáry nebo dokonce rozpoutáte svatou válku. Samozřejmě budete i čile obchodovat. Ve hře jsou čtyři různé způsoby vítězství a je pouze na vás, zda se západní společnost rozvine do světlé moderní éry osvícené vědy a kultury či zůstane v bahně temného feudalismu.

Detailní informace

Baleno s láskou
Baleno s láskou
Vždy kvalitně zabaleno.
Vlastní výroba
Vlastní výroba
Většinu výrobků si sami navrhujeme a vyrábíme.

Detailní popis produktu

Příprava hry:
Samotná hra obsahuje 120 karet, spousty dřevěných figur a peníze, resp. žetony jako peníze.  Karet je hned několik typů.
Karty hráče – ty jsou 4 a určují, za který renesanční bankovní rod vlastně hrajete. Hra začíná poměrně jednoduše tak, že každý má před sebou pouze kartu hráče. Mimochodem, vše ve hře má své reálné historické základy a ani bankovní rody na tom nejsou jinak.
Karty mapy – 10 karet, z kterých vyskládáte ve tvaru 5 x 2 karty území, na kterém bude hra probíhat. Mezi jednotlivými kartami je ponechána mezera, která znázorňuje hranici a je poměrně důležitá. Každá z karet pak představuje jednu dřívější říši. Najdeme zde tedy Anglii, Francii, Aragonii, Portugalsko, Svatou říši římskou, Papežský stát, Uhry, Mamlúcký sultanát, Osmanskou říši a Byzantskou říši
Karty říší – ke každé kartě mapy existuje karta říše, která má na jedné straně krále a na druhé republiku. Těchto deset karet začíná ve společném balíčku přístupném pro všechny a budete se svým vlivem snažit získat panovníky na svou stranu.
Katy vítězství – jsou také čtyři a z toho vyplývá, že způsoby jak zvítězit nad ostatními jsou rovněž čtyři. Každá z karet vítězství má neaktivní stranu, na které začíná a stranu aktivní. Jak a proč se karta vítězství aktivuje, si řekneme později.
Karty osobností a událostí (tedy 92 karet) jsou karty východního a západní ho trhu. Každou hru vstupují do hry pouze některé, takže těžko budou dvě hry stejné. Z balíčku východní části trhu se vyloží 6 karet a pod ně 6 karet ze západní ho trhu. Zbytek slouží jako dobírací balíčky. Toto je počáteční nabídka karet. Přičemž, všechny karty jsou otočené lícem nahoru až na první sloupec, kde jsou obě karty lícem dolů.
 
Každý hráč ještě dostane 10 kostek ve své barvě a hra může začít.
 
V krabici na Vás čeká:
 • Pravidla (včetně poznámek o renesanci)
 • 120 hracích karet
 • 4 karty hráčů
 • 4 karty vítězství
 • 10 karet mapy
 • 10 karet království a republik
 • 92 karet osobností a událostí z období renesance
 • 40 dřevěných kostek (10 od každé barvy hráče)
 • 15 figur bílé, červené a černé barvy znázorňující biskupy různých náboženství
 • 24 figur koně bílé, červené a černé barvy znázorňující těžkou jízdu různých náboženství
 • 24 válců v barvě bílé, červené a černé znázorňující hrady a šlechtice různých náboženství
 • 40 plastových disků znázorňující florény (měna) 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Jazyk: Čeština (CZ)
Typ hry: Strategická / Historická
Základní krabice / rozšíření: Základní hra
Jazyk hry: Čeština
Pravidla hry: Čeština
Věk: 14+
Počet hráčů: 1-4
Herní doba: 60-120 min
Náročnost: Střední
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: