Divukraj - 3D Prastrom

Tma.....na začátku je totiž vždycky tma. Ludva spolu s hejnem svých příbuzných pospával, bezpečně zavěšený na klenbě prostorné suché jeskyně. Drobné chvění stropu, které vnímal v zadních nohách, ho nechávalo klidným, věděl, že chrápání strýce Olina je schopno způsobit i rozsáhlé závaly. 

Vibrace zesilovaly, což už nenechalo klidnou tetu Grétu, která věnovala Olinovi několik dlouhých proslovů o tom jak by měl být ohleduplný, což zbytek hejna spolehlivě ukolébalo. V tu chvíli si Ludva uvědomil, že strýc Olin je na týdenní školení v Transylvánii.  
 
....
 
Umouněný horník Bruce se ze všech sil opřel o sbíječku, a ta projela tenkou vrstvou kamene. Horník ztratil rovnováhu a vpadl probořeným vchodem do ústí prostorné suché jeskyně. Hejno netopýrů zavěšených pod klenbou se zvedlo a v ten moment zaplnilo celou jeskyní tisíc malý křídel. Bruce začal, dramaticky mávat rukama, ječel "Mám je ve vlasech!" a pak omdlel. Co se stalo, když Bruce Wayne přišel po několika minutách k sobě už je jiný příběh...
 
Mezitím se hejno s Ludvou proplétalo ve vysoké rychlosti nově objeveným systémem chodeb, plným odboček, nebezpečných strojů a nástrah v podobě svačících horníků. Při jednom z ostrých pravých zákrutů byl Ludva vytlačen rozměrným pozadím tety Gréty do vedlejší odbočky. Změnu směru nedokázal ustát, křídlem škrtnul o stěnu tunelu a ihned se roztočil v nekontrolovatelné piruetě. Přesto se dokázal prosmýknout stále se zužující tmavou chodbou. S jemným "puf" a obláčkem prachu ve tvaru úhledného kolečka byl vyplivnut na úpatí zelené hory.
Rozhozený Ludva zamžoural na zářivém slunečním světle a ladnými křivkami, jako když jde štamgast navečer z restauračního zařízení, zamířil k nejbližšímu velkému stínu, který poskytoval svými majestátně rozložitými větvemi obří prastrom. 
Zavěsil se na jednu z mohutných větví a opatrně se rozhlédl po okolí. 
 
Co je to za divný kraj, pomyslel si?  
 
 
Strom se skládá s kmene, který slouží jako stojan na karty, dvou korun se zacvakávacím mechanismem, domečku, držáčku na světlo a netopýra Ludvy.
Spodní koruna obsahuje zdířky na postavení karet významných událostí. Strom měří 25 cm na výšku, vejde se po rozložení do krabice (dají se v něm skladovat karty). Veškeré karty strom pojme i v obalech.
 
 
(Design: Myší Doupě)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení