Caverna: Sedláci z Jeskyní Desková hra

Neohodnoceno
Značka: Mindok
1 999 Kč –12 %
caverna 01
1 999 Kč –12 % 1 759 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
24.3.2023

Staňte se hlavou trpasličí rodiny, která se usadila v menší jeskyni. Budete mýtit les před jeskyní i pronikat hlouběji do horského masivu, zřizovat si nové obytné místnosti i rozmanité dílny, jakož i doly na rudu a rubíny. Z vytěžené rudy si budete moci vykovat zbraně, s nimiž vyrazíte na výpravy za slávou a bohatstvím. Les budete klučit a mýtit, abyste si zorali pole k pěstování polních plodin a založili pastviny pro chov hospodářských zvířat.

Komu se podaří hospodařit nejlépe a dosáhne největšího rozkvětu, stane se vítězem hry.

Caverna navazuje na legendární hru Agricola.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Octnete se v chlupaté kůži trpaslíků lačnících po dobrodružství, kteří ve svých jeskyních kutají rudu a vzácné rubíny a budují obytné místnosti, tzv. kaverny. Rudy je zapotřebí k výrobě zbraní, abyste mohli náležitě vyzbrojeni vyrazit na výpravy za dobrodružstvím a bohatstvím. Rubíny jsou velmi cenné univerzální platidlo, protože je možno je směnit za všelijaké jiné potřebné suroviny, zboží i pozemky. V prostoru před svou jeskyní se budete snažit zajistit si své živobytí mýcením lesů, oráním polí a chovem užitečného zvířectva.

Vítězem bude ten z vás, jemuž se podaří nashromáždit největší jmění.

V krabici na Vás čeká:

7 hracích desek hráčů, 3 centrální herní plány, 2 rozšiřující herní plány, 4 vykládací desky, 145 figurek zvířat, 45 dřev, 25 kamenů, 45 krystalů rudy, 20 rubínů, 40 obilí, 35 zeleniny, 1 figurka začínajícího hráče, 21 chlévů, 35 trpaslíků, 49 žetonů mincí, 1 žeton trpaslíka, 88 žetonů jídla, 7 žetonů sklizně, 52 žetonů bojové síly, 8 žetonů násobení 4x, 8 žetonů násobení konkrétních figurek, 2 žetony násobení 8 zvířat, 64 destiček místností, 158 destiček ŠTOLY/ SLUJÍ/RUBÍNOVÉ DOLY/POLE/RUDNÝ DŮL/HLUBOKÉ ŠTOLY/PASTVINY/LOUKY), 1 karta ZVLÁŠTNÍ PRŮBĚH SKLIZNĚ, 12 karet akcí pro kola 1 – 12, 7 přehledových karet RUBÍNY / SKLIZEŇ, 7 přehledových karet

VÝPRAVY A KOŘIST, (líc pro bojovou sílu 1 až 8, rub 9 až 14), 2 karty trpaslíků pro sólovou hru a hru ve dvou hráčích, zápisník pro závěrečné vyhodnocení, igelitové sáčky pro přechovávání herního materiálu, pravidla hry, příloha s vysvětlivkami výprav, destiček místností a akčních polí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Jazyk: Čeština (CZ)
Typ hry: Strategická / fantasy
Základní krabice / rozšíření: Základní hra
Jazyk hry: Čeština
Pravidla hry: Čeština
Věk: 12+
Počet hráčů: 1-7
Herní doba: 120 min
Náročnost: Těžká

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: